Možnosti ovládání

Ovládání budovy pracuje na bázi sběrnicového (BUS), nebo radiofrekvenčního (RF) řízení. Busové řízení je řešením s centrální sběrnicí, na níž jsou připojeny ovladače a povel se po ní přenáší do výkonové jednotky. Ta provede požadovanou operaci. Každý z těchto systémů má své výhody a nelze jednoznačně určit, který je vhodnější. Záleží na každé jednotlivé aplikaci. S optimální volbou Vám odborně poradíme a vybereme nejvhodnější variantu. RF systém využívá šíření RF signálu prostorem, to znamená, že povely z vysílačů (vypínače, dálkové ovladače atd.) nepotřebují fyzické připojení.

 

Dotykové displeje

Nepraktičtější ovládací prvek systému. Volně definovatelné grafické zobrazení ovládacích prvků umožňuje individuální nastavení přesně podle Vašich potřeb. Plně barevný dotykový displej poskytuje maximální komfort ovládání a pokud není momentálně využíván, může se proměnit v pěkný obrázek coby spořič obrazovky. Z jednoho místa ovládáte celý dům.

Dotykový displej

 

 

 

 

 

Ovládání pomocí mobilního telefonu

Mobilním telefonem lze zasílat příkazy Vašemu domu k vykonání určitých činností (např. změny intenzity topení, stahování žaluzií, zapínaní spotřebičů atd.) . Velkou předností je i možnost odeslání zpětné informace o chodu domácnosti. Při poruchách napětí nebo výpadcích jističů okruhu můžete prostřednictvím mobilního telefonu jističe opětovně zapnout a předejít možným škodám ve Vaší domácnosti. Dům provede požadovanou činnost, i když jste od něj na kilometry vzdáleni.

vys

 

 

 

 

 

Dálkové ovládání

Dálkové ovládání slouží k pohodlnému ovládání Vašeho domu aniž byste se museli zvedat z křesla. Dálkový ovládač funguje po celém domě a v každé místnosti lze navolit specifické funkce.

Dálkové ovládání

 

 

 

 

 

Tlačítka v každé místnosti

Světla, stínící techniku I topení si pohodlně ovládáte tlačítky v každé místnosti. Tlačítko nemá pouze klasickou funkci spínat jedno zařízení, lze mu přiřadit ovládání až osmi zařízení. Jednotlivá ovládaná zařízení jsou na tlačítku popsána a Vy se tedy v celém systému neztratíte.

Během  stavby nemusíte přemýšlet nad tím, kde budete ovládat jaká zařízení. Chod domu můžeme naplánovat těsně před nastěhováním či v průběhu let.

KNX tlačítko